STARTPAGINA DE KRING PUBLICATIES ARCHIEF                
ACTIVITEITEN AGENDA VRAAG & AANBOD LINKS    

Vraag en Aanbod

Gevraagd

Adam Langenberg geboren te Rheden

Ik bereid een boek voor over de in Rheden geboren Adam Langenberg, ooit door Belcampo gebruikt om zijn visie van het gebeuren in 1789 in Rijssen (waar ik geboren ben) weer te geven. Met die Adam de Putter Langenberg, gedoopt op 10 mei 1755 in Rheden, overleden in 1822 in Haarlem (dat soort gegevens heb ik allemaal wel) is van alles aan de hand, dat heeft te maken met een vicarie in de Hooglandse kerk in Leiden én met de familie De Putter (zijn moeder stamt daarvan af).

Waar ik vast mee loop is zijn vader: Jan of Johan Hendrik (of alleen maar Hendrik) Langenberg. Hij staat een aantal keren bij het doopvont, maar ik word er niet wijzer van waar hij vandaan komt. De vraag zal niet nieuw zijn, maar is er iemand die mij aanwijzingen kan geven of weet heeft van  onderzoek dat gedaan is dat ik vanuit mijn werkkamer in Frankrijk nog niet lezen kan?

U zou mij een grote dienst bewijzen door mij te laten weten wat er wél bekend is van deze Langenberg(h).

U kunt mij mailen door op mijn naam te klikken.

Jaap Riemens
Fâchin (France)

Website www.riemens.fr

Geplaatst
1 september 2012

Gevraagd

Familie van Reeken uit Velp

Mijn verre voorvaderen komen voor een groot gedeelte uit Velp
Het betreft de familie Van Reeken.

Nu stagneert het waar Genlias mij ook niet méér kan vertellen. Mogelijk is er iemand in Velp die regelmatig in de archiefboeken bladert en mij bij deze kan helpen.

Ik zoek gegevens over: Henricus/Henrici/Hendrik/Hendericus van Reeken/van Reken zijn geboorte en overlijdensdatum weet ik niet, maar Op 16-juni 1792 trouwt hij te Velp met Maria de Braak. Haar geboortedatum weet ik ook niet, wel dat ze in Arnhem is overleden op 8 juni 1825. Mogelijk zijn er nóg oudere voorvaderen te vinden. Alle beetjes helpen.

U kunt mij mailen door op mijn naam te klikken.
alvast bedankt

Sjo Koch
Landgraaf

Geplaatst
1 september 2012

Gevraagd

De slag om Arnhem

Sinds geruime tijd ben ik bezig met een publicatie over de slag om Arnhem.

Gedurende de gevechten werden er een aantal gesneuvelde Duitse soldaten naar Velp gebracht en hier begraven op een stuk grond dat was gelegen op het kruispunt Zutphense straatweg en van Honigweg. Het lag tegenover het Parkhotel.

Is er iemand die foto's van deze begraafplaats heeft?

Er werd ook een tijdelijk een onderkomen gezocht voor de gewonde soldaten en hier werd ziekenhuis apotheek voor genoemd. Bestond er een ziekenhuis apotheek in Velp?

Als u mij kunt helpen aan de gevraagde informatie, wilt u dan contact met mij opnemen via een e-mail naar de webmaster van de Oudheidkundige Kring?

Bij voorbaat dank.

Bob Gerritsen
Duiven

Geplaatst
31 augustus 2012

Gevraagd

Op zoek naar verloren dagboeken

Mijn oma was de vrouw van dokter Hugenholtz (geboren te Velp). Zij zijn in Lochem gaan wonen en daar zijn al haar dagboeken op een rommelmarkt verspreid.
Eén ervan hebben wij terug gekregen. Die was in Nijmegen beland.
Het gaat om oude Vichy agenda’s waarin het dagelijks leven van een arts beschreven wordt, het leven van mijn vader en met heel veel krantenknipsels over hoe de oorlog in Europa zich voltrok. Voor ons zijn deze dagboeken van onschatbare waarde.

Misschien is er iemand die één van die dagboeken in zijn bezit heeft. Ik zou ze zo graag terug hebben. Het gaat om de jaren 1940/41/42/43/. 1944 en 1945 hebben wij zelf.

G. Regterschot
Rheden


Email:  gejah.regterschot@hotmail.com

Geplaatst
6 juli 2012

Gevraagd

Arnhemsestraatweg in Rheden voor of omstreeks 1950

Wij wonen sinds 1974 aan de Arnhemsestraatweg 141 (vroeger 57d) te Rheden. Ik kan helemaal nergens foto’s vinden van deze weg zoals die er vroeger uitzag.
Niet toen er nog niets stond en ook niet toen er in 1950 allerlei huizen gebouwd werden.
Ik zou het zo leuk vinden om hier een paar afbeeldingen van te hebben. Ik ben al op zoek geweest in het Gelders archief, maar daar kan ik alleen Strijland vinden.
Is er iemand die deze foto’s in zijn bezit heeft?

G. Regterschot
Rheden


Email:  gejah.regterschot@hotmail.com

Geplaatst
6 juli 2012

Gevraagd

Theo Meier met hondenkar door winkelruit.

Theo Meier is ongeveer 12 jaar oud en woonachtig op "De Pol" (dat is de naam van de boerderij die staat in de Havikerwaard) toen hij in 1918 of 1919 met zijn hondenkar door een winkelruit vloog. Dat was in De Steeg of in Ellecom.

Mijn vraag is: wat was dat voor een winkel, een slager, een bakker of een andere winkel? Misschien is er iemand die zich dat voorval nog kan herinneren of iemand die er van gehoord heeft in de familie.

Ik ben mevrouw E.G.A Beumer-Vonk en ben woonachtig aan de Hoofdstraat 28, 6994AG De Steeg.

Als u hier iets over weet over genoemd ongeval zou u dan contact op willen nemen met de webmaster van de Oudheidkundige Kring?

Geplaatst
18 april 2012

Gevraagd

N. de Bruin in de periode 1933-1948  wonenende aan de Tuinstraat 1 in Velp schipper van motordekschuit "Elisabeth"
 

Ik inventariseer documenten, tekeningen, foto's e.a. van de voormalige N.V. Van Der Velden's Scheepswerf "Het Zwartewater" te Zwolle (1921-1971), een en ander  ten behoeve van overdacht aan het Historisch Centrum Overijssel te Zwolle.

In deze stukken komt in de periode circa 1933-1948 van tijd tot tijd ene N. de Bruin wonende Tuinstraat 1 te Velp voor. Deze persoon was in die periode schipper op de motordekschuit "Elisabeth" of "Elizabeth".
Deze motordekschuit werd met andere vaartuigen aan het eind van de oorlog bij Arnhem tot zinken gebracht, vermoedelijk in april of mei 1945.
Zij werd in oktober 1946 gelicht en naar de werf in Zwolle gebracht voor herstel; motor Kromhout. Na november 1948 werd hij niet meer geregistreerd.

Als u  iets afweet van N. de Bruin of genoemde motordekschuit zou u dan contact op willen nemen met de webmaster van de Oudheidkundige Kring?

Bij voorbaat dank.

K.M van der Velden

In het dossier komt ook voor ene G.J Oorlog uit Velp met motorjacht "Eliens" 1937
Verder geen verwijzingen naar andere personen of schepen uit Velp.

Geplaatst
15 april 2012

Gevraagd

Rentmeesters woning d'Ancona, de Enthof Beekstraat en Sophiastraat straat 1945-1960 in Velp

Wij zijn op zoek naar foto’s of ansichtkaarten en dergelijke van Beekstraat, Sophiastraat, zoals deze waren in de jaren 1945- 1960. Ook van Huis d'Ancona, waar regelmatig onze prinsessen Beatrix en Irene op bezoek kwamen. Maar ook het  daar tegenoverstaande het huis “de Enthof”, waar de huidige flat haar naam aan dankt ,de boerderij achter d'Ancona bij de Kerkstraat en Timmerwerkplaats Minkman hebben onze interesse.
Wie kan ons hieraan helpen.

Rita Kiezenberg-de Grijs
President Kennedylaan 78
6883 AR
Velp Gld

telefoon 026-3610285
of via email.

Geplaatst
26 juli 2011

Gevraagd

Villa Arnhorst, Dillenburglaan Velp



Foto: archief familie de Graaf

De Villa Arnhorst aan de Dillenburglaan, voorheen adres Daalhuizerweg, bestaat in 2012 100 jaar. Al eerder stond hier een oproep met de vraag naar achtergrondinformatie over de villa. Inmiddels is een leuke hoeveelheid informatie boven water gekomen en een schat aan fotomateriaal. Ook zijn wat historisch onjuist weergegeven feiten in de juiste context geplaatst. Toch is nog niet het hele verhaal van de villa compleet. Het zou leuk zijn om in 2012 tijdens het 100 jarig bestaan van de villa, nu Basisschool de Arnhorst, een aangevuld boekje uit te brengen op basis van het boekje van de heer F. Gerritsen uit 1985. Wat er tot nu toe bekend is staat voor een groot deel op www.velpschecourant.nl

De Villa stamt uit 1912, eigenaren waren Jonkheer Mr H.M. van der Wijck, de heer Dr Folkert E. Posthuma en de heer J.H. de Graaf en als laatste de stichting waar het schoolgebouw nu van is. De school is fors verbouwd. Er is ondertussen al veel bekeken, genoteerd en gefotografeerd. Helaas bood ook het Gelders Archief niet meer informatie dan alleen de originele bouwtekening. We zoeken vooral nog informatie over de periode 1912- 1937, begin jaren 40 tijdens de oorlog en allerhande leuke anekdotes van werkmensen in en rond de villa. Wie kan ons aan verdere informatie helpen? Ook kleine anekdotes zijn van harte welkom!

Jan Withaar
telefoon: 026-3620075

Geplaatst
27  maart 2011

Gevraagd

Bruggen en Burgemeester Brandtplein Velp
 

Enige tijd geleden plaatste ik een oproep met de vraag of er mensen waren die meer konden vertellen over de brug aan de Burgemeester Brandtlaan, bruggen in het algemeen in Velp en de buurt rondom het Burgemeester Brandtplein. Tot nu toe is hier één reactie opgekomen. Daarom nu een herhaalde oproep.

Deze oproep kwam voort uit de slechte staat van de bruggen aan de Burgemeester Brandtlaan, de brug bij Jeruzalem en de brug/duiker aan de Ringallee. Na herhaald goed contact met de gemeente bleek dat de bruggen niet opgenomen waren in een onderhoudsplan en dus weinig tot geen onderhoud hebben gehad. Dit verklaart ook de staat van de bruggen. Na het contact heeft de gemeente wel gelijk actie ondernomen om in ieder geval een aannemer te laten kijken naar de slechte staat van onderhoud van de brug aan de Burgemeester Brandtlaan. Dit wordt vervolgd.
 


Consequentie van dit verhaal is dat de gemeente het totale bruggenbestand van de gemeente onder de loep heeft genomen en bekijkt of er vergelijkbare situaties zijn als aan de Burgemeester Brandtlaan in Velp.

Er is de toezegging door de gemeente dat we op de hoogte gehouden worden voordat de werkzaamheden beginnen aan de Brandtlaan brug in Velp. Tot op heden is uit onderzoek bij het Gelders Archief geen materiaal naar boven gekomen, zelfs geen tekeningen. Vandaar deze herhaalde oproep met de vraag naar informatie of beeldmateriaal van bruggen in Velp. Tot op heden is er ook geen materiaal naar boven gekomen over de aanleg van de buurt rondom het Burgemeester Brandtplein. Dus hiervoor ook een hernieuwde vraag naar om informatie. Wat er tot nu toe aan informatie is verzameld staat op www.velpschecourant.nl

De buurtvereniging Burgemeester Brandtplein (http://www.burgbrandtplein.nl/) zou het ook leuk vinden als hierover meer informatie boven water komt. Zij willen op hun website hieraan meer aandacht besteden. Wie kan ons aan verdere informatie of beeldmateriaal helpen?

Jan Withaar
telefoon: 026-3620075

Geplaatst
27  maart 2011

Gevraagd

Rodelbaan Pinkenbergseweg Velp


 

Na een eerdere oproep hebben verschillende mensen een reactie gegeven op de vraag wie er historische informatie heeft over de rodelbaan in Velp. Dit waren vooral leuke eigen ervaringen van mensen die hier vanaf de jaren 30 tot de jaren 70 van de vorige eeuw rodelervaringen hebben gehad. Er zijn ook wat nieuwe afbeeldingen boven water gekomen. Toch is er nog niet echt iets bekend over de oorsprong van de baan of het onderhoud en activiteiten door betrokken partijen. Er zijn nu een aantal leuke anekdotes en wat afbeeldingen, echter nog een nog te geringe hoeveelheid achtergrond informatie om een goed verhaal van te maken. Wat er tot nu toe aan informatie bij elkaar is gekomen staat op www.velpschecourant.nl. Daarom deze herhaalde oproep; Wie kan mij aan verdere informatie helpen?

Jan Withaar
telefoon: 026-3620075

Geplaatst
27  maart 2011

Gevraagd

Het opruimspook

Nog te vaak worden bij boedelopruimingen waardevolle en dikwijls onvervangbare ‘oude spullen’ weggegooid. Dat zijn bijvoorbeeld lokale kranten, folders en brochures van (heel) lang geleden, maar ook familiefoto’s, kiekjes van de omgeving, personeelsuitjes, ansichtkaarten.
Maar ook de notulen van de toneelvereniging, dagboeken, oude nota’s en nog veel meer.
Allemaal dingen die de mensen van nu veel kunnen vertellen over een tijd die inmiddels vervlogen is.
Wees daarom het alles vernietigende opruimspook voor en neem bijtijds contact op met de webmaster van de Oudheidkundige Kring.

Herplaatst
27 maart  2011

Gevraagd

Geschiedenis kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente


 

Het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente, Oranjestraat 74 in Velp, is in 1883/1884 gebouwd als gymnastieklokaal. Na de Eerste Wereldoorlog betrekt de Roomskatholieke Werkliedenvereniging Sint Joseph het gebouw. Er vinden enige verbouwingen plaats. In 1943 wordt het een opslagplaats van bakker Kuiper (Hoofdstraat) en in 1951 wordt het een kerkgebouw.
Wie kan mij helpen aan informatie uit die verschillende periodes: gymnastieklokaal, Sint Joseph, verenigingen die gebruik maakten van Sint Joseph, bakker Kuiper, het kerkgebouw, enzovoort.

Informatie graag aan Bert Louwerse telefoon 026 3616923,
of via een email naar de webmaster

Geplaatst
9 maart 2011

Gevraagd

Wie, wat, waar, wanneer, waarom?



Een prachtig vooroorlogs plaatje van fotograaf H.B.Dirksen uit Dieren.
Maar wie poseren?
Ter gelegenheid waarvan?
Wat is het jaar waarin de foto werd gemaakt?

Als u meer weet, mensen denkt te herkennen, graag mailen naar Thomas Hilhorst

Geplaatst
9 maart 2011

Gevraagd

Wie waren dat in 1917 in de Schoolstraat in Velp?


 

Aangezien ik met het familiearchief van de familie Riggeling bezig ben heb ik af en toe vragen. Bij deze ziet u een foto die in de Schoolstraat in Velp (± 1917) is genomen. Nu staan er mensen op die ik wel ken, maar ook een aantal ervan niet. Misschien zijn er  oud(e) Velpenaren die mij kunnen helpen.

 Rechts ziet u mijn grootouders Albert en Johanna Riggeling met een kleinkind, linksvoor (met emmer) staat Elske Riggeling-Jansen, de moeder van mijn opa. Daarachter staat Door Riggeling-Duijts met een dochter. Links achter Door staat waarschijnlijk haar oudste zoon Albert. Op de wagen staan drie kinderen waarvan het meisje Anna (Zus) Riggeling zou kunnen zijn en een van de jongens Reinder. Op de middelste wagen staat  een jongen die vermoedelijk Evert Riggeling is (de oude kolenhandelaar).

Mail: Rein Riggeling

Rein Riggeling
Kerkpadsblok 28
8131 WX Wijhe
0570 522557

Geplaatst
3 december 2010

Gevraagd

Vooroorlogse klassenfoto



Een vooroorlogse klassenfoto. Opname gemaakt door fotograaf Dirksen uit Dieren. Mogelijk een klas uit Dieren of één van de omliggende dorpen. Wie weet meer? Wie herkent de achtergrond of misschien zelfs personen? Ik ben benieuwd.

Mail:  Thomas Hilhorst
 

Geplaatst
12 november 2010

Gevraagd

Café de Tabaksplant in Rheden,
Foto door paard getrokken Ford in Rheden

Ik ben op zoek naar een afbeelding van café de Tabaksplant ooit aan de Arnhemsestraatweg nabij de voormalige gereformeerde kerk tegenover de Pinkelseweg.

Dit café werd gerund door familie Brinkman. Het was een groot gezin dat het niet breed had. Er waren vier dochters te weten Jo, Swaantje (getrouwd met Hen Hartgers, slager in de Dorpstraat), tweeling Gerrie en Corrie en drie zonen Arie, Jasper en Gerrit de jongste.
 

Ik ben ook op zoek naar een afbeelding van de heer Kool die  kruidenier was en tevens een rijschool had. Hij woonde aan de Steenbakkersweg en had zijn winkel in een pand naast dat van Kreuze in de Groene straat.
De heer Kool bezat een oude Ford maar het ontbrak hem aan brandstof waarop hij de voorruit verwijderde en een paard zijn Ford liet trekken. Daarvan is een foto gemaakt. Deze foto is ooit eigendom geweest van de heer Gerrit Kreuze en werd uitgeleend aan Ot Hagen en is daarna nooit meer terug gekomen.

Weet u hier iets over laat mij dat dan weten via de webmaster
 

Theo Hillebrand.

Geplaatst
12 november 2010

Gevraagd

't  Kraaijennest te Velp

Wij zijn onze zolder aan het opruimen en zijn met de oude inboedel bezig van onze ouders.

Wij vonden een mooie pentekening van 't Kraaijenest te Velp. Hier heeft ooit één van onze overgrootouders gewoond. Via Franke Makelaar in Velp zijn wij erachter gekomen dat deze woning annex boerderijtje er nog staat maar men wist er eigenlijk verder geen straatnaam aan te koppelen. Men wist wel te vertellen dat het beekje (dat op de pentekening zichtbaar is) de Rozendaalse beek is. Nu zijn wij op zoek naar de huidige eigenaar of de straatnaam waar deze woning staat. We hebben al een een en ander  afgezocht op internet maar helaas zonder resultaat. Waarschijnlijk zullen de huidige bewoners -voor de historie van hun woning- deze pentekening enorm op prijs stellen.

Wie kan ons verder helpen?

Fam. Van Veldhuizen 06-44814932

Geplaatst
3 mei 2010

Gevraagd

Foto's gezocht bevrijding Rheden

Voor zijn nieuwe boek over de bevrijding van Rheden vraagt Hans Rijnbende nog fotomateriaal. Iedereen die foto's heeft liggen van de bevrijding van Rheden roept Rijnbende op om te bellen naar 026 4954598 of een email te sturen naar zijn emailadres: Hans Rijnbende

In het boek schrijft hij over een granaatbeschieting op Rheden waarbij de winkel van de familie Elderman wordt doorboort en er veel mensen gewond raken.

Geplaatst
15 februari 2010

Gevraagd

Boerderij "Het Verdriet"

Wie kan mij iets vertellen over een boerderij "Het Verdriet" die gestaan heeft bij landgoed Biljoen in Velp. Vermoedelijk heeft deze boerderij eerder "Het Plaisier" geheten. Op een kaartje uit de Franse tijd staat de boerderij als "Het Verdriet" vermeld.

Mijn voorouders, de familie S. Gerritsen, hebben daar gewoond.

Weet u hier iets over laat mij dat dan weten via de webmaster
 

Hennie Bakker-Gerritsen


5 februari 2010
Een antwoord van Rob Willemsen uit Maarsen :
Over de boerderijen "Het Verdriet" en "Het Pleizier" wordt geschreven op blz. 349 in "Historie van Velp en Rozendaal" van H. Kerkkamp. Ook op blz 253 staat iets over de boerderij "Het Verdriet", de gevechten tussen Fransen en Hannoveranen in Velp. Wellicht hebt u hier iets aan.

Geplaatst
29 januari 2010

Gevraagd

Schildersatelier Beekhuizen

Op Beekhuizen bij Velp, voorheen horende bij Biljoen en eind twintiger jaren in bezit gekomen van Natuurmonumenten, stond tussen de beide wereldoorlogen  een schildersatelier. De plaats van dit gebouwtje lag hemelsbreed 100 meter  ten zuiden van de voormalige boswachterswoning.

Hoewel hier geboren (in 1946) is het mij nooit gelukt foto's en andere informatie te verkrijgen van voornoemd atelier. Wie kan mij helpen aan informatie, alles is welkom.
 

B.J. Teunissen, Hoofdstraat 1, 6994 AB De Steeg.
telefoon 026-4951031.

Email via webmaster

Geplaatst
10 januari 2010
 

Gevraagd

Reijer Hendriks

Ik zag "De Kring Vraag en Aanbod" op het internet. Mijn naam is Carolien Meyer, ik woon in Mahomet, Illinois, USA sinds 1963 en ben op zoek naar gegevens voor mijn stamboom.
Ik zit al jaren "vast" aan mijn oudste voorvader en wou hierbij vragen of iemand in Rozendaal of omgeving mij hiermee verder kan helpen.

Mijn oudste gegevens zijn: Reijer Hendriks geboren rond 1765 en overleden op 15 maart 1801 in Rozendaal, Gld, getrouwd met Bartje Ketting dochter van Coenraad Ketting en Maria Peters ook van Rozendaal.

Ik kan van Bartje Ketting en ouders gegevens vinden maar van Reijer Hendriks zijn er geen geboortegegevens of gegevens van ouders te vinden. Ik ben hier nu 10 jaar mee bezig en hoop op deze manier in de juiste richting voor mij onderzoek te worden gestuurd.

met vriendelijke groeten en dank u voor u tijd,

Carolien Meyer-Hendriks Mahomet, Illinois, USA

Carolien61853@yahoo.com

Geplaatst
10 januari 2010

Gevraagd Bunker in Velp

Onlangs
werd mij een verhaal verteld over een bunker in Velp. Ik kan nergens info hierover vinden ,en toen kwam ik op het idee om het eens te vragen aan uw vereniging.
Het verhaal is als volgt:
Ongeveer op de hoek van de Arnhemsestraatweg en de Dallhuizerweg moet een bunker gestaan hebben tot zelfs in de jaren 50. De persoon die mij dit vertelde ging er in die tijd altijd stiekem roken met een stel vrienden.
De bunker moet zoals ik het begrepen heb grotendeels onder de grond zijn geweest en alleen het dak boven de grond.

Wie kan mij hierover aan informatie helpen?

Walter Schwabe

Contact via webmas
ter

5 februari 2010
Een antwoord van Rob Willemsen uit Maarsen:
Een bunker heeft voor zover ik mij het kan herinneren daar nooit gestaan. Ik vermoed dat de jongens sigaretten gerookt hebben in de kelder van een daar in de oorlog verwoeste villa. De ruïne was direct na de oorlog geruimd, de kelder heeft nog een tijdje bestaan tot het flatgebouw daar gebouwd is, waarschijnlijk de eerste flat in Velp.

Geplaatst
19 november 2009


Gevraagd
Door Wehrmacht gevordert

Gedurende de tweede wereldoorlog was er een dokterswoning in Velp of de directe omgeving gevorderd door de Duitse Wehrmacht. Weet iemand hier iets van af en zo ja, bestaat het pand nog steeds ?

George Evers
Midwoud

Reacties via de webmaster

Geplaatst
9 september 2009

Gevraagd Kraamkliniek (Eiber) Overbeekstraat in Velp
Zijn er nog gegevens bekend over de kraamkliniek ( ook wel Eiber genoemd) in de Overbeekstraat in Velp?

Ik ben nog op zoek naar een foto van deze kraamkliniek.

Ik ze wel regelmatig foto’s van het Villapark, maar die zijn  van de verkeerde kant genomen waardoor de kraamkliniek er net niet opstaat.

Later is daar op dat terrein hoek Overbeekstraat/ Villapark, het huis van oud minister van den Broek gebouwd.

Als u over informatie of de gewenste foto('s) beschikt wilt u dan contact opnemen met de webmaster?

Met vriendelijke groet
Hennie Bakker

Geplaatst
18 juni 2009

Gevraagd Jammer, boek Nijver Dieren.... uitverkocht!
Tot ons verdriet zagen we dat het boek "Nijver Dieren, een eeuw handel, ambachten, middenstand en nijverheid in Dieren" van Frans Nas en Harrie Wegman uitverkocht is. Onze vraag is of er nog een herdruk komt van dit boek of is er iemand die zijn/haar exemplaar aan ons wil verkopen? Sinds een jaar wonen we in de Spoorstraat en we zijn tot de ontdekking gekomen dat in dit boek mooie foto's en zelfs een bouwtekening van ons huis staat. Graag zouden we in het bezit willen komen van dit boek.

met vriendelijke groet
Jan vd Hoogen en Christine Roosma
 

Reacties via webmaster

Geplaatst
9 juni 2009

Gevraagd Schoenmakerij Jan van Baaijen te Dieren
Ik ben Jan van Baaijen, kleinzoon van Jan van Baaijen de Schoenmaker.
Mijn opa had zijn schoenmakerij achter zijn huis aan de Spankerenseweg 28 ( Naast de groentezaak van Hendriks) in Dieren.

Zijn er nog mensen die foto’s of een advertentie hebben van mijn opa’s werkzaamheden?

Een foto van het pand of werkplaats uit de vroegere jaren zou welkom zijn.
Ook kopieën zijn welkom.

Jan van Baayen
janvanbaaijen@t-online.de

Geplaatst
5 mei 2009

Gevraagd Het Jachthuis op de Imbosch
Al geruime tijd zijn wij op zoek naar een originele afbeelding van het Jachthuis op de Imbosch van vóór 1938. In 1938 is de Imbosch verkocht aan de Vereniging Natuurmonumenten, die het Jachthuis liet verbouwen tot boswachterswoning, waarbij de voorgevel sterk veranderd is. Wij zijn van plan het oude Jachthuis te restaureren en zijn daarom op zoek naar een plaatje van de voorkant van het huis, waarop de grote inrijpoort van de koets- en paardenstal nog aanwezig is. Nu zitten er op deze plek twee ramen.
 

Huidige toestand

Reconstructie voorgevel circa 1850-1939

Velpse schoolklas op bezoek in Jachtkamer (1928)

Anneke Louwe Kooijmans-Bouhuijs
Informatie graag naar 0313 619030
email:  louwekooijmans@planet.nl

Geplaatst
19 maart 2009

Gevraagd Steenhoek Rozendaal
Wie weet waarom in de gemeente Rozendaal een straat de naam Steenhoek kreeg?. Wie weet een mogelijkheid om hier eventueel achter te komen? Er zal een raadsbesluit aan ten grondslag liggen? Waar is dat in te zien?

Toelichting:
De naam van mijn echtgenote is Steenhoek. Ik ben bezig de genealogie Steenhoek samen te stellen.

Piet Verdonk
verdonk@xs4all.nl
homepage: http://www.xs4all.nl/~verdonk/

Geplaatst
9 februari 2009

Gevraagd Ik ben op zoek naar een publicatie van Rinske Werksman-Mol, die zij geschreven heeft c.q. uitgegeven heeft in 1991, toen zij in Heiloo woonde.De publicatie handelt over de tijd die zij met haar man en kinderen in de Imbosch doorbracht. Haar man was destijds boswachter en zij woonden op het Jachthuis.

Ik zou graag een origineel exemplaar willen inzien, als dat nog ergens te vinden is.

Maarten Matser
majam52@hetnet.nl

 

Geplaatst
14 januari 2009

Gevraagd Huize Bosman, banketbakkerij en kokerij
"Vorige week kocht ik een blikken koektrommeltje in een kringloopwinkel met een afbeelding op de deksel van een winkel, met het randschrift "J.W. Bosman, Hoogestraat 16, Dieren, telefoon 47" en het blikje verder vermeldt "De Echte Dierensche Moppen" en geeft afbeeldingen uit Dieren, Laag-Soeren, Middachten en Spankeren.

In de telefoongids van 1950 wordt Huize Bosman, banketbakkerij en kokerij vermeld op dit adres met telefoonnummer 08330 4014, in die van 1915 (onder Rheden) komt met nummer 47 voor ene W. Bosman, Confiseur, Hoogestraat A280.

Willem Bosman, banketbakker, geb. Brummen, huwt Gemeente Rheden 19 juni 1902 met Anna Jeannette Cornelia Hoorweg (geb. te Naarden).

Wie heeft meer gegevens over deze firma en/of familie?"

Mgr Dirk van Leeuwen
Résidence Bellevue
Koningin Elisabethlei 6 bus 22
2018 Antwerpen, België
telefoon 0032 495 116 152

U kunt ook contact opnemen per email met de webmaster.

Geplaatst
9 december 2008

Gevraagd Ellen Figee - Rheden Zutphenseweg 30 - Leerlingverpleegster
Ik zoek informatie over mijn (acht jaar geleden gestorven) vrouw, geboren Ellen Figee die tijdens de bevrijding van Rheden en Dieren ter plaatse was.

Volgens het persoonsbewijs van mijn vrouw was zij daar als leerling-verpleegster. Haar adres was Zutphense weg 30 in Dieren. Dat moet geweest zijn bij familie De Kreuk waarvan zoon Jan fotograaf was.

Is er misschien iemand die iets over dit alles weet?

Op het persoonsbewijs van Ellen Figee staat een stempel met het wapen van de gemeente Rheden en een stempel met de tekst "Geprüft und gültig für 1945, der Bürgermeister en een bijna onleesbare handtekening (Lien of zoiets) in potlood.

Bestaat er misschien een boek met foto's uit die tijd?

Charles Destrée (1926) voormalig verzetsstrijder.

Beschikt u over informatie wilt u dit dan per email laten weten aan de webmaster?

Geplaatst
9 december 2008



Antwoord
 
Ellen Figee - Rheden Zutphenseweg 30 - Leerlingverpleegster

Geachte heer Destrée, 

Op 9 december 2008 plaatste u een vraag op de website van de Oudheidkundige Kring Rheden Rozendaal met betrekking tot een aantekening op het persoonbewijs van uw overleden echtgenote Ellen Figee, dat luidt: “ Geprúft und gültig für 1945. Der Bürgermeister “.  Dit met een stempel van de gemeente Rheden en een handtekening.

De reden van het plaatsen van die aantekening op het persoonbewijs was :

Na de exodus uit de stad Arnhem in september 1944 raakte Velp en omgeving overbevolkt. Dit had zijn gevolgen voor de voedselvoorziening.

In het najaar van 1944 moesten alle evacués Velp verlaten. Desondanks gaven toch nog heel wat mensen aan het bevel van hogerhand om te vertrekken,geen gehoor. Midden in de winter kwam ook voor die achterblijvers het bevel om alsnog te vertrekken;dit met de nodige bedreigingen.

Velp was inmiddels al een tijd in de frontzone terecht gekomen; kwam binnen het bereik van de geallieerde artillerie.

Niettemin overwogen de Duitsers ook voor Velp (en omgeving) waar veel Duitse militairen waren ingekwartierd in gebouwen,maar ook bij burgers,  het evacuatiebevel uit te vaardigen (gelijk als voor Arnhem een half jaar eerder). Dit stuitte op grote bezwaren van het bestuur van de gemeente Rheden en naar verluidt zou met name de toenmalige burgemeester Kalhorn bij de Duitse autoriteiten hebben kunnen bewerkstelligen dat de evacuatie niet door hoefde te gaan mits alleen de in de gemeente Rheden ingeschreven burgers daar ook metterdaad woonden en dus geen evacués meer.

Naar aanleiding van dit besluit moesten alle ingezetenen van de gemeente die over een persoonsbewijs beschikten zich begin 1945 op diverse plaatsen melden, waar dan een gemeenteambtenaar de hiervoor genoemde aantekening op het persoonsbewijs vermeldde.

Of er ook een boek bestaat  enkel met betrekking tot alleen dit feit mij niet bekend.

Wel kan ik u verwijzen naar het door mij geschreven boek :
JONGENS ACHTER DE FRONTLIJN  Opgroeien in oorlogstijd. In mijn boek besteed ik uitgebreid aandacht aan dit feit. Er staat ook een illustratie in het boek  waarop de betreffende aantekening is te zien.

Jan Meijer

Geplaatst
14 januari 2009

Gevraagd Foto's van het Witte Huis te Dieren
Wij zijn op zoek naar foto's van Het Witte Huis aan de Harderwijkerweg 63 in Dieren, voorheen Harderwijkerweg 1 Laag Soeren. Het Witte huis was een cafe (pension) met speeltuin en een wielerbaan.

Helaas zijn er geen foto's meer in ons bezit. Het huis is van mijn opa en oma geweest en later van mijn vader (fam. van den Bosch). Mijn vader wordt in maart 2009 86 jaar en ik zou het fijn vinden om hem hiermee te verrassen.

Mocht iemand op een of andere manier iets voor mij hebben of weten wie er iets hiervan in het bezit heeft, dan zou ik het erg op prijs stellen dit van hem of haar te vernemen.


Marie-Louise Dirkse van den Heuvel- van den Bosch
Dieren
tel:06-50434385 of 0313-427676 mail.: ml.dirkse@chello.nl

Geplaatst
23 november 2008

Gevonden Het opruimspook 2

Een heer uit Den Haag scharrelt nog wel eens wat aardigs op en refereert daarbij aan onze melding van het internet over het opruimspook.
De heer J. van Griethuysen schonk zijn vondst aan de Oudheidkundige Kring waarvoor onze hartelijke dank!

Schenking

Geplaatst
9 september 2007

Gevraagd "Kent u ze nog, oude Velpenaren"
Ik ben op zoek naar de tekst in het boekje "Kent u ze nog, oude Velpenaren".
Er staan een paar bladzijden in over de kostschool in Velp rond 1890 waarvan K.A.van Lummel de directie voerde. In verband met Genealogisch onderzoek naar de familie van Lummel hebben die bladzijden mijn interesse.

Wim van Lummel, Maassluis,  email: vlummel@kabelfoon.nl

Geplaatst
16 juli 2007

Gevraagd Oude foto's van het pand Kerkstraat 2a gezocht.
Ik woon in Rheden in de Kerkstaat 2a. Het huis is een voormalig Pakhuis  dat in 1930 gebouwd is, voor de heer J.J van Ommen van beroep Kuiper, als stenen werkplaats annex pakhuis aan de Veerweg 55a (nu Kerkstraat 2a) Nadien heeft het een tijd dienstgedaan als kerkgebouw voor het Apostolisch genootschap en is vervolgens  in de jaren 50  omgebouwd tot woonhuis. Ik ben op zoek naar oud foto materiaal van het pand om te kunnen zien  hoe het er in in die tijd uitzag. Ook ander materiaal is van harte welkom.

email: oosten_auke@hotmail.com

Geplaatst
12 juli 2007

Gevraagd Avegoor 1945-1946
Voor een verhaal over mijn familie ben ik op zoek naar informatie over landgoed Avegoor in de periode 1945-1946, dus precies de tijd vlak na de Tweede Wereldoorlog. Avegoor was toen een strafkamp voor 'foute' Nederlanders en Duitsers die werden uitgezet. In de grote archieven (Nationaal en Gelders) kan ik daar niets over terugvinden. Daarom wend ik mij tot uw vereniging.

Weet een van uw leden misschien waar de archiefstukken gebleven zouden kunnen zijn? Weet iemand van u misschien meer uit die periode? Weet u of er nog getuigen uit die tijd leven? Iedere snipper informatie is welkom. Ook foto's uit die periode. Ik begrijp van mijn vader, die er als klein jongetje is geweest, dat er destijds op het terrein barakken stonden waar de gevangenen werden opgesloten. Het verbaast me dat ik er niets over kan vinden terwijl het nog zo kort - relatief dan - geleden is.
Mirjam.janssen@wxs.nl

Geplaatst:
30 juni 2007

Gevraagd Burgerslachtoffers Operatie Market Garden
Sinds enige jaren doe ik onderzoek naar de burgerslachtoffers van Operatie Marketgarden / de Slag om Arnhem. De eerste tijd lag het brandpunt logischerwijze op Arnhem en Oosterbeek / Renkum. De weerslag van mijn onderzoek is sinds vorig jaar gepubliceerd op het internet als onderdeel van www.marketgarden.com.

In voorbereiding zijn bijdragen voor de websites www.gelderland1940-1945.nl, het gezamenlijke project van het Gelders Archief en de Gelderland Bibliotheek, en het historie portal www.mijngelderland.nl, terwijl recent ook het Airborne Museum Hartestein belangstelling heeft getoond voor de resultaten van mijn onderzoek.

Sinds kort heb ik het onderzoeksterrein in geografische zin verbreed. Ik ben ik nu op ook zoek naar de slachtoffers van Market Garden, die elders zijn gevallen benoorden de Rijn, zoals in Wageningen, Ede en ook de gemeente Rheden. M.b.v. de beschikbare gegevens van overlijdensaktes heb ik reeds een aantal overlijdensgevallen in de gemeente Rheden in de periode september 1944 tot mei 1945 kunnen aanmerken als mogelijke oorlogsslachtoffer. Ook het dagboek van Steven Jansen en het recente ‘Oorlog aan de Veluwezoom’ van Wencel Maresch hebben mij al enigszins verder geholpen. Om zover als mogelijk zekerheid te verkrijgen wil ik gaarne de medewerking vragen van leden van de Oudheidkundige Kring Rheden – Rozendaal. Wellicht zijn er nog nabestaanden in leven of buren, bekenden of anderzijds bekend met de tragische tijden van weleer en die mij verder kunnen en willen helpen.
a.m.vangent@planet.nl

Geplaatst:
30 juni 2007

Gevraagd Onderwijzerswoning Diepesteeg 2-4 in de Steeg
Wij zijn op zoek naar oude tekeningen/foto’s of afbeeldingen van de school en de onderwijzerswoning aan de Diepesteeg 2-4 in De Steeg,
Ik ben bij de gemeente geweest en het Gelders archief, hoewel het een gemeente monument is kunnen zij ons niet verder helpen, er is niets bewaard gebleven.
Kunt u of uw vereniging ons verder helpen of er misschien iemand in De Steeg die dit soort zaken in privébezit heeft?

Graag zouden we met iemand in contact komen die meer weet van dit oude pand omdat we de woning aan het opknappen zijn en graag wat dingen willen weten.

Addie en Ronald Bijster.
bijster@zonnet.nl

Geplaatst:
30 juni 2007